Dlaczego strzelcy Ekstraklasy nie są w stanie konkurować z piłkarzami zachodnich lig europejskich

2020-05-04

Mimo tego, że zapewne każdemu polskiemu kibicowi marzy się mocna liga krajowa, obecnie nasza ekstraklasa nie nawiązuje już nawet do lat swojej świetności, kiedy to różne zespoły, były w stanie konkurować z największymi gigantami europejskiego futbolu. Dziś, mamy ogromne trudności, aby w jakikolwiek sposób podjąć walkę w pucharach europejskich, a od pewnego czasu istnieje ogromy problem, aby nawet zakwalifikować się do ligi europy, a nie wspominając już o lidze mistrzów.


Kiedy nawet na myśli przyjdzie nam nasza ekstraklasa strzelcy https://www.typ.pl/pilka-nozna/porownywarka-kursow/polska/ekstraklasa/c6832a0 to nie są w większości napastnicy, a częściej inni zawodnicy z pola, którzy przypadkowo dopadają do piłki i zdobywają bramki. Dowodzi to tylko temu, że poziom taktyczny polskiej ekstraklasy nie prezentuje najwyższego poziomu, a zatem względem takich lig jak Serie A, czy też Bundesliga, będziemy zdecydowanie odstawać.


Polski piłkarz, który dopiero opuszcza ekstraklasę ma często dość spore problemy z tym, aby poradzić sobie ze stawianymi przed nim wymaganiami, jakie panują w zagranicznych ligach. Mowa tutaj o wysokiej intensywności treningów, zmianie stylu życia na w pełni kontrolowany, a także o znacznie wyższym poziomie rozgrywanych spotkań. Jeśli cokolwiek ma się w tej kwestii zmienić w najbliższym czasie, konieczne są daleko idące reformy, które pozwolą sprawić, że polscy piłkarze będę wyjeżdżać z naszej ligi chociaż po części przygotowani na to, co może czekać ich w zagranicznych ligach. Póki co, pozytywnym sygnałem dla klubów, okazało się być wprowadzenie obowiązku przynajmniej jednego młodzieżowaca.