Profesjonalne sprzątanie w Warszawie, a współzawodnictwo

2020-07-26

Trzeba zaznaczyć, że zdarzają się kobiety nie tylko asertywne, ale wręcz bezwzględne w dążeniu do celu. One także potrzebują szkoleń, aby dało się z nimi współpracować.


Profesjonalne sprzątanie Warszawa http://uslugi-sprzatanie.pl, a konkurentki

Jakie wnioski na temat wspierania się kobiet można wysnuć z przeprowadzonych wywiadów? Po pierwsze, panie są skromniejsze, więc jeśli sobie pomagają, to po cichu, delikatnie, żeby nie robić wokół siebie za dużo szumu. Wiele z nich stawia na profesjonalne sprzątanie w Warszawie.


Dopiero od niedawna zaczynają się nieśmiało promować, co zresztą wciąż uznają za nie do końca etyczne. Osiągnęły wysokie stanowiska, ponieważ ciężko pracowały, wykazywały się czy wygrały kwalifikacyjne konkursy z mężczyznami. Nie potrafią więc prosić o pomoc, gdyż to by oznaczało, że sobie nie radzą. Nauczyły się dochodzić do wszystkiego same.


Po drugie, na wyższych stanowiskach wciąż jest bardzo mało kobiet, więc nawet gdyby wspaniale sobie pomagały, trudno byłoby to zauważyć. Niestety, panie nie pomagają sobie dostatecznie. Te nawyki należy zmienić, aby wszystkim kobietom było troszkę łatwiej, aby mogły współpracować ze sobą, zdać się na inne, mieć komu zaufać. Po trzecie, niewykluczone, że wspieranie się jest utrudnione z powodu wzajemnego oceniania się i współzawodnictwa, między innymi o względy mężczyzn, od których przez wieki byłyśmy zależne.


Nie chcemy wspierać konkurentki, boimy się to robić. A przecież w sytuacji zawodowej wszyscy pracownicy realizują podobną misję, mają wspólne cele, więc druga osoba tej samej płci mogłaby być sprzymierzeńcem, a nie konkurentką. Mamy jeszcze wiele do nauczenia się, ponieważ niejednokrotnie potrzebujemy wsparcia, a ono czeka za progiem.